magda566 | e-blogi.pl
Naturalne sposoby na ukojenie nerwów i lepszy sen 2016-06-28

Kozłek lekarski Korzeń kozłka jest bardzo często wykorzystywany w preparatach uspokajających oraz nasennych. Inaczej nazywany jest mianem waleriany. Preparaty na jej bazie doskonale przygotują nas do snu. Wyciszą nas, uspokoją rozszalałe serce, ostudzą emocje, zniwelują zawroty głowy spowodowane stresem. Jeśli mamy problemy z napięciem nerwowym i ogólnym rozedrganiem, waleriana okaże się być strzałem w dziesiątkę.


Melisa lekarska Potrzebne nam olejki eteryczne zawierają przede wszystkim liście melisy. Melisa pozwoli nam się uspokoić i rozluźnić, przez co obniża próg stresu. Doskonale sprawdza się w przypadku osób w każdym wieku, zarówno dzieci, dorosłych jak i osób starszych.


Chmiel zwyczajny – szyszki chmielu Chmiel działa na nas uspokajająco, pomaga w zasypianiu i okiełznaniu stresu. Szyszki chmielu powinny być wykorzystywane przez kobiety w okresie menopauzy, ponieważ obniżają temperaturę ciała.


Lawenda Odpowiada za działanie uspokajające. Suszoną lawendę możemy kupić w każdym punkcie aptecznym. Lawenda pomoże zniwelować stany napięcia nerwowego, stresu, pozytywnie wpłynie na zaciśnięty żołądek. Doskonale wyciszy nas zarówno w dzień jak i przed snem.


Dziurawiec Wykorzystywany jest jako środek pomocny w walce z depresją i stanami lękowymi. Jeśli męczą Cię niepokojące myśli, warto regularnie sporządzać i pić napar z dziurawca.


Rumianek Doskonale złagodzi i ukoi nerwy. Dodatkowo pomoże nam w przedłużeniu naszego snu, wyciszy oraz uspokoi. Ważne jest to, że rumianek może być stosowany przez osoby w każdym wieku. Podawany jest nawet niemowlętom.


wybielanie piegów i plam na skórze 2016-06-19

Napar z natki pietruszki, dla każdego rodzaju skóry


 


Czystą posiekaną natkę pietruszki zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i pozostawić na 2 godziny. Naparem przecierać twarz kilka razy dziennie. Jest delikatny i skutecznie wybiela piegi i plamy starcze na skórze.


 


Wywar z korzenia pietruszki z sokiem z cytryny, dla każdego rodzaju skóry


 


4 łyżki startego korzenia pietruszki zalać szklanką wrzącej wody, gotować pod przykryciem przez 15 minut.  Zostawić na 15 minut. Po ostudzeniu dodać sok z cytryny w stosunku 10: 1. Wywar używać do smarowania skóry rano i wieczorem. Skutecznie rozjaśnia piegi i plamy starcze.


 


Płyn ze świeżej natki pietruszki i świeżego koperku wybielający piegi i plamy starcze, dla każdego rodzaju cery


 


W słoiczku wymieszać łyżkę siekanej natki pietruszki i łyżkę siekanego zielonego koperku, zalać szklanką wrzącej wody. Słoik zamknąć, po 2 godzinach mieszankę przecedzić przez czystą gazę lub płótno. Płynem smarować wymytą skórę twarzy z piegami i plamami starczymi.


 


koszmar z przewozami 2016-06-07

Super mogę podróżować pociągiem Inter City , różnica w cenie  biletu od przewozów  regionalnych to tylko 5 złotych , 


taką samą trase inter city pokonuje w godzinę a regionalne trzy godziny ,Jest tylko jedno ale mam jedną przesiadkę i muszę dostać się autobusem na pkp i tu problem źaden autobus nie jedzie na taką godzinę aby pasował na przyjazd pociągu , czyżby zmowa pkp z taxi .


 


Taksówka na tą trase jest droźsza od biletu w pociągu InterCity , bardzo ciekawe zjawisko , skojarzenie nasuwa się samo , 


zmowa przewoźników , gdzie ja żyję .


Co za kraj .


jak pomóc alkoholikowi 2016-06-04

1. Nie rób wykładów, nie praw kazań, nie łajaj, nie wygrażaj, nie kłóć się, bez względu na to czy jest pijany, czy trzeźwy. Nie wylewaj alkoholu, nie trać panowania nad sobą i nie ukrywaj konsekwencji spowodowanych jego piciem. Być może czujesz się lepiej, kiedy tak postępujesz (tzn. kiedy wylewasz lub ukrywasz alkohol) ale sytuacja wskutek tego tylko się pogarsza.


 


2. Nie trać panowania nad sobą, gdyż w ten sposób możesz jedynie zniszczyć siebie oraz wszelką możliwość udzielenia mu pomocy.


 


3. Nie pozwól, by lęk skłonił Cię do zrobienia czegokolwiek, co alkoholik powinien zrobić sam dla siebie.


 


4. Nie przyjmuj od niego żadnych obietnic, gdyż jest to metoda opóźniania cierpień. Nie zmieniaj również żadnych porozumień zawartych z alkoholikiem. Jeśli jakieś porozumienie zostało zawarte, to musi zostać spełnione.


 


5. Nie pozwalaj okłamywać się alkoholikowi i nie udawaj, że mu wierzysz, gdyż w ten sposób zachęcasz go do dalszych kłamstw. Prawda często bywa bolesna, lecz musisz do niej dotrzeć.


 


6. Nie pozwól alkoholikowi, aby Ciebie przechytrzył, gdyż uczy go to unikania odpowiedzialności i prowadzi do utraty szacunku do Ciebie.


 


7. Nie pozwól wykorzystywać się przez alkoholika, gdyż w ten sposób stajesz się wspólniczką w jego ucieczce od odpowiedzialności.


 


8. Nie usiłuj postępować według niniejszych wskazówek tak, jakby były one znormalizowanymi przepisami. Jest to jedynie poradnik, który należy wykorzystywać rozważnie. Jeśli to możliwe, uczęszczaj na spotkania Al-Anon i postaraj się o odpowiednią poradę lekarza specjalisty. Potrzebujesz bowiem leczenia na równi z alkoholikiem.


 


9. Nie odkładaj na później uświadomienia sobie faktu, że alkoholizm jest choroba postępująca, pogarszającą się w miarę picia. Zacznij już teraz uczyć się rozumieć i planować kurację.


 


Raita chłodnik 2016-06-03

Znudził ci się już chłodnik z botwinki? Wypróbuj nasz przepis na indyjską raitę. Przygotowuje się ją na bazie gęstego jogurtu naturalnego z dodatkiem świeżego ogórka i ziół. Wyglądem i smakiem przypomina nieco greckie tzatziki.


 


Raita - zastąpi zupę albo sos


 


Raita to rodzaj chłodnika, który doskonale gasi pragnienie i pozwoli ci orzeźwić się w ciepłe popołudnia i wieczory. To danie może również z powodzeniem zastąpić dip do surowej marchewki, chlebków naan czy selera naciowego


ogórek wężowy,400 g gęstego jogurtu (np. greckiego),pół pęczka świeżej kolendry,pół pęczka mięty,sól, pieprz,ostra papryka chilli,po 1 płaskiej łyżce: kminu rzymskiego, gorczycy, kolendry i czarnuszki.


Ogórka umyj, obierz i pokrój w drobną kostkę. Zioła opłucz, osusz i posiekaj. Połącz wszystko z jogurtem. Na suchej patelni upraż przyprawy, uważając aby ich nie przypalić.


 


Po zdjęciu z ognia możesz je od razu dodać do raity lub utrzeć wcześniej w moździerzu. Dopraw solą i pieprzem. Przed podaniem schłodź w lodówce i posyp ostrą mieloną papryką. Smacznego!


 


 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]