Osiem niekonwencjonalnych sposobów na pozbycie się chwastów z ogrodu | magda566 | e-blogi.pl
Osiem niekonwencjonalnych sposobów na pozbycie się chwastów z ogrodu 2017-06-18

Wódka Do zwalczania nieciachanego zielska możemy użyć zarówno wódki, jak i spirytusu. Łączmy dwie szklanki wody z dwoma łyżkami alkoholu (w przypadku spirytusu dodaj tylko jedną łyżkę) i kilkoma kroplami płynu do naczyń. Przelewamy roztwór do butelki z atomizerem i spryskujemy nim uciążliwe rośliny. WD 40 Chwasty też wyplenimy przy użyciu WD-40. Spryskujmy nim np. oset — roślina zwiędnie, uschnie i więcej nie wyrośnie w tym samym miejscu. Niepotrzebne gazety Chwasty rozsiewają się po ogrodzie jak szalone? Jest na to rada. Pokryjmy problematyczne grządki starymi dziennikami, a następnie zalejmy je wodą. Na to nałóżmy kompost. Skorupa z papieru udusi niechciane zielsko, a nawóz odżywi pozostałe rośliny.


Soda oczyszczona Wodorowęglan sodu to jeden z lepszych środków zapobiegających rozwojowi niechcianych roślin. Szczególnie dobrze sprawdzi się przy plewieniu zielska porastającego przestrzenie między kamieniami lub przy płytkach w ścieżce ogrodowej. Proszek wsypujemy do szczelin między kostkami. W razie konieczności zabieg powtarzamy — soda, w przeciwieństwie do innych chemicznych preparatów, działa wolniej i mniej inwazyjnie. Najlepszą porą na jej aplikację jest wczesny wieczór, kiedy słońce mniej operuje, spada temperatura powietrza, a silny wiatr ustaje. Sól Chyba każdy ma w domu zapas soli – jeśli akurat nie mamy pod ręką niczego bardziej specjalistycznego, to właśnie po nią możemy sięgnąć, kiedy pilnie chcemy się pozbyć niechcianego zielska. Pół szklanki soli rozpuszczamy w 2 szklankach ciepłej wody. Roztwór rozpylamy bezpośrednio na chwasty.


Ocet Ocet ma wiele zastosowań — sprawdzi się również w ogrodzie. Zanim jednak po niego sięgniemy, rozcieńczmy go wodą (w proporcji 2:1), ponieważ w pełnym stężeniu uszkodzi nie tylko chwasty, ale również cenne, ozdobne okazy. Stosując go, bądźmy ostrożni – starajmy się spryskiwać tylko niepotrzebne zielsko.


Boraks Boraks w naturze występuje w skałach osadowych jako minerał, tzw. tinkal. Z chemicznego punktu widzenia jest solą sodową kwasu borowego, nieorganicznym związkiem chemicznym rozpuszczalnym w wodzie. Wykazuje działanie odkażające oraz grzybo- i owadobójcze – jak się okazuje, rozprawia się on też z chwastami. Aby się ich pozbyć, należy obsypać je białym proszkiem. Mąka kukurydziana Wysypana na pasożytnicze zielsko dominujące rośliny ozdobne spowolni ich wzrost, a w konsekwencji ułatwi ich usuwanie. Warto posypywać nią również wyplewiona ziemię – zielsko więcej nie zakiełkuje.


Dodaj komentarz


sylwia 2017-06-23

Cześć!
Na chwasty w ogrodzie polecam świetny środek. Poleciła mi go koleżanka i od tej pory nie mam już problemu z uciążliwymi chwastami.
Mam na mysli https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Klinik-Duo-360SL-500-ml-srodek-zwalczajacy-wszystkie-chwasty-/23062384
Na tej stronie możesz go również zakupić.

Pozdrawiam, Ogrodniczka

Jolanta 2017-06-18

Bardzo ciekawe , warto wypróbować

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]